0,5 Gram Altın Fiyatı

0,5 Gram Altın Fiyatı

0,5 gram altın fiyatı her gün piyasa değerlerine göre hesaplanarak belirlenir. 0,5 gram altın,1 gram altın ve külçe altınları Türkiye’nin her yerindeki sarraflara, kuyumculara ve döviz büfelerine satılabilir ve istenilen zaman paraya çevirebilir. Hem yerli hem de yabancı borsalarda işlem yapılabilir. Yatırım için en kayıpsız materyal olarak altın seçilerek işlem yapılır. Ülkemizde de en çok yatırım aracı olarak altın değerlendirilir. Altının evrensel geçerlilik realitesi bulunur. Altın kendi değerini belirleyen bir maddedir. Para veya diğer yatırım ürünleri kendilerine biçilen değer üzerinden işlem görür. Altının kendi özgül değeri bulunur. Diğer yatırım araçlarına da altın üzerinden değer biçilir.

0,5 Gram Altın Fiyatı
0,5 Gram Altın Fiyatı

Altının Yatırım İçin Önemi

Yarım gram altın fiyatı her geçen gün değerlenerek en önemli yatırım aracı oluyor. Altının yatırım değerini yükselten etkenler:

  • Kendi oyununun kurallarını kendi belirliyor.
  • Altının mali değerinin herhangi bir kuruluşa veya ülkeye karşı herhangi bir yükümlülüğü bulunmuyor.
  • Finansal piyasalardaki dalgalanmalara karşı daha dengeli bir yaklaşım sergiliyor.
  • Altın, yatırımcıların portföylerinde en etkin risk dengeleyici ve güvenilir araçlardan biri olarak kabul ediliyor.
  • Her an istenildiği yerde paraya çevrilebilir yapıya sahiptir.
  • Altının yatırım değeri hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri, herhangi bir yatırımcının elindeki altını istediği zaman Türk Lirası, ABD Doları veya Euro’ya çevirebilmesidir.
  • Bir yandan da Altın Transfer Sistemine (ATS) ait bankalar arasında altın transferi imkânı bulunuyor. Taşıma ve depolama sorunu yaratmıyor.

0,5 Gram Altın Fiyatı

Altın Yatırımının Faydaları

Yarım gram altın fiyatı ülkemizde yaşanan enflasyon krizi nedeniyle sürekli artış gösteriyor ve en güvenli yatırım aracı olarak tercih ediliyor. Bunun birçok nedeni bulunuyor. Banka hesaplarında altın bulundurmak, hasar veya hırsızlık gibi risklere karşı koruyor. Öte yandan banka hesapları aracılığıyla altına yatırım yapan bir yatırımcı, kar ve yükselen altın fiyatları karşısında yatırım hesapları için aylık özel kâr payı kazanıyor.

Banka aracılığı ile düşük marjla alım satım yapmak mümkün oluyor. Enflasyona karşı yüksek direnç gösteren tek yatırım aracıdır.  Enflasyon belki de bireysel ve kurumsal yatırımcıların en çok korktuğu kelimedir. Ancak altın hakkında bilinmesi gereken en önemli detaylardan biri de altın enflasyon karşısında çok yüksek derecede korumaya sahip bir finansal üründür. Özetle altın yatırımları, bireysel tasarrufların enflasyon nedeniyle değer kaybetmesini engeller.

Ayrıca 70 lik Votka Fiyatları için tıklayınız.

Oy Verin.

Yorum yapın