Nimenrix Aşı Fiyatı

Nimenrix aşı fiyatı son zamanlarda çok merak edilen konular arasında yer aldığı için sitemizde yer vermek istedik. Bu içeriğimizde, Nimenrix Aşı ne işe yarar, Nimenrix Aşı fiyatı ne kadar gibi soruları yanıtlayacağız.

Nimenrix Aşı Ne İşe Yarar?

Nimenrix aşı, Neisseria meningitidis olarak bilinen bakterinin neden olduğu menenjit hastalığına karşı koruma sağlayan bir aşıdır. Aşı, 1 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler için uygundur. Nimenrix aşısı, dört farklı menenjit türüne karşı koruma sağlar: A, C, W ve Y tipi menenjit. Bu türler, ciddi enfeksiyonlara ve hatta ölüme neden olabilen bakteriyel menenjit enfeksiyonlarının en yaygın nedenleridir. Nimenrix aşısı, tek bir doz şeklinde uygulanır

Nimenrix Fiyat 2023

Nimenrix Fiyat 2023

İlaç fiyatları kategorimizin bu içeriği olan Nimenrix aşı fiyatı son zamlardan sonra 992.37 TL bandında eczanelerde KDV dahil olarak satılmaktadır.

Nimenrix Aşı Yan Etkileri

Nimenrix aşısı genellikle güvenlidir ve ciddi yan etkileri nadirdir. Ancak, herhangi bir aşı gibi Nimenrix aşısı da bazı yan etkilere neden olabilir. Yan etkilerin çoğu hafif veya orta şiddette olur ve genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.

Nimenrix aşısının en sık bildirilen yan etkileri şunlardır:

  • Aşı yapılan bölgede hafif ağrı, kızarıklık veya şişlik
  • Ateş
  • Baş ağrısı
  • Kas ağrısı
  • Yorgunluk veya halsizlik hissi

Daha az sıklıkla görülen yan etkiler arasında mide bulantısı, kusma, ishal, döküntü veya alerjik reaksiyonlar yer alabilir. Ciddi yan etkiler çok nadirdir, ancak şiddetli alerjik reaksiyonlar gibi hayatı tehdit eden durumlar ortaya çıkabilir.

Nimenrix aşısına karşı herhangi bir alerjik reaksiyon veya aşıdan sonra ciddi bir yan etki yaşanması durumunda, hemen sağlık uzmanınıza başvurmanız gerekmektedir.

4.8/5

Yorum yapın